Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Povinné kontroly plynových nádrží CNG a LNG


Kvôli novému zákonu odteraz musia všetci majitelia vozidiel LNG a CNG v nových alebo starších autách absolvovať pravidelné kontroly nádrží, ktoré sa po novom volajú inšpekcia plynových nádrží. Ak na to vlastníci automobilov LNG a CNG pozabudnú, neprejdú cez najbližšiu kontrolu STK a EK. Tieto kontroly vám spravíme u nás a nalepíme aj povinnú žltú nálepku na nádrž, tiež vystavíme protokol o vykonaní inšpekcie resp. kontroly plynovej nádrže. V prípade záujmu vám vieme u nás už rovno urobiť emisnú alebo technickú kontrolu na vozidle, poprípade aj revíziu a prehliadku hasiaceho systému na vozidle. Tak ako je u nás zvykom - všetko na jednom mieste:) V prípade záujmu však vieme kontrolu nádrže urobiť aj u vás. Taktiež v prípade poruchy alebo nedostatkov na nádržiach a príslušenstve aj hasiacom systéme máme licenciu a vieme tieto závady odstrániť. Odstraňujeme aj závady, ktoré by sa vyskytli na vozidle v prípade EK a TK.

 

 

 

Od mája 2019 vstúpi do platnosti nový zákon 106/2018 o prevádzke vozidiel na cestnej komunikácii, ktorý nahrádza doterajší zákon 725/2006. Okrem zmien z hľadiska technických kontrol, emisných kontrol, kontrol originalít, ohľadom tachografov zahŕňa aj povinné kontroly plynových nádrží LNG a CNG.

 

Povinné kontroly plynových nádrží LNG a CNG resp. inšpekcie nádrží NG je povinné vykonať vo vozidlách, ktoré majú plynovú nádrž domontovanú, ale taktiež vo vozidlách, ktoré majú plynovú nádrž CNG alebo LNG priamo od výroby. Pravidelnú kontrolu CNG plynovej nádrže musí majiteľ vozidla absolvovať raz za 4 roky. Pri plynovej nádrži LNG je pravidelná kontrola nutná raz ročne.

 

 

 

 

 

 

Čo sa stane ak povinnú kontrolu neabsolvujete?

Pozitívnou správou je, že vám nepríde žiadna pokuta domov. Zlou správou je, že bez tejto kontroly neprejdete cez STK a EK. Pri STK vyžadujú protokol o kontrole plynovej nádrži, ktorý vám vystavíme po kontrole u nás, keďže patríme k inšpektorom plynových nádrží a vieme aj servisovať prípadne nedokonalosti plynových nádrží.

 

 

 

 

 

Ako prebieha kontrola plynovej nádrže?

Na kontrolu plynovej nádrže sa nahlásite na telefónnom čísle +421 905 847 829 prípadne na e-maile info@autoklinikaholcik.sk. Prídete na dohodnutý termín do Záriečia (okres Púchov) a absolvujete kontrolu nádrže na certifikovanom pracovisku. Počas kontroly sa odkryje zakrytovaná nádrž, skontroluje sa a na skontrolovanú nádrž CNG alebo LNG sa nalepí nálepka. Nálepka bude vyzerať presne tak ako na TK alebo EK (na skle vozidiel), ale bude mať žltú farbu. Následne nádrž zakrytujeme a vystavíme vám protokol o kontrole plynovej nádrže, ktorý predložíte na STK pri najbližšej kontrole. Celá kontrola bude vykonaná na počkanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáte čas prísť? Kontrolu plynovej nádrže vykonáme u vás

Automobil/nákladné vozidlo/autobus s plynovou nádržou nemusí prísť nutne na miesto pracoviska kontroly. Kontrolu plynovej nádrže je možné spraviť aj externe. My sme ochotní vycestovať k dopravcovi, napríklad autobusovej alebo nákladnej dopravy a kontrolu vykonať priamo na mieste. Výhodou tiež je, že vieme takto spraviť celkovú kontrolu. Skontrolujete celý systém CNG alebo LNG vo vozidle a vykonáme aj servis plynového systému vo vozidle. Prehliadky plynových systémov CNG autobusov a nákladných áut robíme už niekoľko rokov. Spravíme nielen kontrolu, servis, ale aj prípadnú opravu celého plynového systému. V prípade potreby vymeníme zariadenia a vykonáme údržbu. Bežné komponenty plynového systému máme skladom, nemusíte čakať na doručenie. U nás získate full servis.

 

 

 

 

Získate

  • Kontrola plynovej nádrže v inšpekčnom pracovisku
  • Vykonanie kontroly nielen nádrže, ale celého systému
  • Servis celého plynového systému
  • Pri potrebe opravy máme viacero komponentov skladom
  • Ak nemáte čas prísť – kontrolu vykonáme u vás

 

 

 

 

Objednajte sa na povinnú inšpekciu/ kontrolu plynovej nádrže

 

Kontakt

 

 

 

 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?