Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Na autosalóne v Bratislave 2017

Autosalón v Bratislave 2017

 

Aj tento rok sme sa zúčastnili autosalónu a vystavovali sme naše dve vozidlá. Opäť sme priviezli Kaipan ako reklamné vozidlo, ktoré zaujme svojím dizajnom a prevedením. Ako novinku sme priviezli vozidlo hybridného pohonu Opel Ampera, ktoré je prerobené na LPG. Je to prerobenie troch pohonov, a to elektrina plus benzín plus plyn.

 

Unikátnosťou vozidla Opel Ampera je, že je to sériový hybrid. Vozidlo nemá prevodovku, miesto prevodovky je generátor, ktorý vyrába elektrickú energiu pre pohon elektromotoru. Následne tento elektromotor poháňa kolesá. Toto vozidlo sa vyrába od roku 2012, kedy podľa môjho názoru daná technológia preskočila dobu. V roku 2013 bol Opel Ampera vyhlásený za automobil roka. Kto fandí elektrickým pohonom fandí ekológii a šetreniu financií. Fanúšikovia elektrického pohonu si pri Opele Ampera prídu na svoje. Je to kombinácia vymožeností šetrenia financií a ekológie. Cena Opel Ampera prerobeného na LPG sa pohybuje okolo 13 - 19 tisíc eur. Zaujímavá je aj cena vozenia, reálne je to 2,65 €/ 100 km a to cena za elektrinu a LPG, ktoré sa prejazdí. Prepočítali sme to po 2 000 odjazdených kilometroch za tých podmienok ako jazdíme my, teda väčšinou okolie, chvíľami dlhšie trasy a chvíľami kratšie trasy, sme prejazdili 2,65 €/ 100 km

 

Chceme poďakovať firme Probugas, ktorá nás pozvala na autosalón a mali sme možnosť prezentovať nielen lacné vozenie, to znamená LPG, ale aj vozenie v kombinácii elektro + benzín + plyn. Sme radi, že sme mohli využiť túto príležitosť a prípadným záujemcom, ktorých bolo na moje prekvapenie veľmi veľa sme mohli podať informácie aj čo sa týka technológii elektropohonov, nabíjacích staníc a nabíjacieho príslušenstva k hybridným vozidlám a elektrickým vozidlám.

 

Ďakujem všetkým, ktorí nás navštívili na Autosalóne v Bratislave. Ďakujem aj všetkým našim zákazníkom, ktorí nás navštevujú v našich prevádzkach. Tých ktorí nás zatiaľ nenavštevujú v našich prevádzkach v Mestečku (okres Púchov), pozývam.

 

 

 

Prečítajte si viac o tom, prečo si prestavať auto na plyn    

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?