Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Premýšľate nad prestavbou dieselového motoru na LPG?

Prestavba dieselového motoru na LPG - po novom už ÁNO!

 

 

Prestavba benzínového vozidla na LPG si vo svete automobilov pomaly nachádza svoje pevné miesto. Ľudí na prestavbu lákajú najmä dva faktory a to ekonomickejšia a ekologickejšia jazda. Jazdiť na plyn však môžu už aj majitelia dieselových motorov! V All4Car vám ponúkame najviac informácií ohľadom prestavby dieselového motoru na plyn!

 

 

 

 

 

 

Prečo Diesel Gas? Pretože šetrí!

Miešanie dvoch rôznych palív nie je vo svete žiadnou novinkou, na Slovensku sa však zatiaľ rozbieha. Dôvodom rozbehu je najmä trend rastúcich cien pohonných hmôt. Čaro systému LPG v dieselovom motore tkvie v tom, že ak sa v správnom čase pridá správne množstvo LPG (prípadne CNG), motor automaticky čiastočne stúpa na výkone a náklady na palivo klesajú. Pridaný plyn nemá len funkciu náhrady paliva, ale taktiež katalyzátora. Vďaka tomu je obsah pevných častíc vo výfukových plynoch nižší ako pri spaľovaní čistej nafty.

 

 

 

Pre koho je Diesel Gas vhodný?

Kombináciu nafty a plynu možno v podstate aplikovať na akýkoľvek naftový motor. Záleží len od toho, akú návratnosť celého systému očakávate. Všeobecne sa táto zmena viac oplatí pri nákladných alebo pri ťažkých vozidlách, ktoré sú neustále v prevádzke, tým pádom majú vysokú spotrebu a najazdia veľký počet kilometrov. Prerobiť si môžete dať aj pohon osobného automobilu. Návratnosť financií bude však potrebovať omnoho viac času. Tým sa táto možnosť až na pár výnimiek stáva pre osobné vozidlá skôr nezaujímavou ako zaujímavou.

 

 

Video reportáž prvej oficiálnej montáže LPG do dieselu na Slovensku

 

(video od LemonLion)

 

 

 

Výhody DieselGasu

  • Diesel Gas šetrí náklady za palivo – v tom prípade, že nárast výkonu motora nevyužívate na zvýšenie rýchlosti motora.
  • Nákladné autá, autobusy a dodávky dokážu rýchlo vrátiť počiatočné investície do prestavby plynového zariadenia.
  • Úbytkom karbónových častíc predĺžite životnosť motorového oleja, motora samotného, menej znečisťujete životné prostredie.
  • Dieselový motor pracuje s LPG podstatne tichšie ako bez neho.

 

 

 

Ako DieselGas funguje?

Klasický pohon na LPG funguje tak, že vaše auto jazdí buď na plyn, alebo na benzín. V prípade Diesel Gas je to trochu inak – LPG je iba pridávané do nasávaného vzduchu a motor naďalej pracuje na naftu. LPG umožní rýchlejšie zapálenie zmesi, dokonalejšie prehorenie a tým pádom aj účinnejšie využitie paliva. Hovorí sa, kto šetrí, má za tri. Vy budete mať v tomto prípade ušetrených za približne 5, 10, 15, v najlepšom prípade až 20%.

 

 

Do akých áut je Diesel Gas vhodný?

 

 

Dôležitá vec, o ktorej sa málokde dočítate, je to, do akých áut je Diesel Gas vhodný. O všetkom rozhoduje finančná úspora, ktorá závisí od množstva spotrebovaného paliva a množstvo najazdených kilometrov na danom vozidle. Bohužiaľ, na ušetrenie 40% až 50% finančných nákladov za palivo ako je to pri benzínových motoroch môžeme rovno zabudnúť. Predbežne môžeme rátať s finančnou úsporou 10% pri jazde na plyn, ktorú vie výrobca zaručiť, ale v konečnom dôsledku nebýva výnimkou aj väčšia úspora, pohybujúca sa na úrovni 15, 20 až 25%. Výnimočne aj viac, čo sa však popredu len veľmi ťažko určuje.

 

 

 

Z týchto dôvodov je systém Diesel Gas pre osobné vozidlá efektívny naozaj iba v zriedkavých prípadoch.

Nákladné vozidlá v neustálej prevádzke dokážu vďaka Diesel Gas pomerne rýchlo vrátiť náklady. Nielen tie, ktoré sú potrebné na samotnú prestavbu, ale aj náklady za palivo. Dodávkové vozidlá a nákladné vozidlá majú nielenže vysokú spotrebu, ale najazdia aj veľa kilometrov (100 000, alebo až 150 000 km či viac). Úspora pri ťažkých nákladných vozidlách (napr. ťahače kamiónov) sa tiež pohybuje pri hodnotách 5, 10, 15, max. 20%. Treba brať ale ohľad na spôsob jazdy, technický stav vozidla a na typ vozidla. Keďže v tomto prípade sa ráta s tým, že vozidlá sú neustále zaťažované a prakticky stále na cestách, logicky aj návratnosť financií spozorujete skôr. Preto odporúčame zákazníkom s osobnými autami orientovať sa na benzínové motory, kde je efektivita a aj finančná úspora prestavby na plyn naozaj zaujímavá.

 

 

Dodávky a minibusy sa tiež oplatí prerobiť.

Dodávky, minibusy a úžitkové vozidlá do 3,5 tony majú rádovo nižšiu spotrebu ako nákladné. Ak ich však využívate nonstop a mesačne s nimi najazdíte aj niekoľko tisíc kilometrov, úspora s Diesel Gas je možná. Pri dodávkach sú aj investície potrebné na prestavbu menšie. Pre maximálny účinok je dôležitá najmä zmena techniky vašej jazdy.

 

 

 

Prestavba, ktorá nešetrí len financie

 

Prestaviť si pohon na DieselGas znamená v prvom rade úsporu financií za palivo. Vaše vozidlo bude potrebovať menej nafty. Spotrebovaná nafta vďaka plynu lepšie zhorí, a tak vaše auto vypustí do ovzdušia menej škodlivých látok. Diesel Gas teda značne šetrí životné prostredie.

 

 

 

 

Ste prepravca alebo majiteľ kamióna a chcete jazdiť o 20% lacnejšie?

 

 
 
 

 

 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?