Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Dajte si pozor na neodbornú montáž LPG!

Situácia na dnešnom trhu montovania LPG je taká, že mnoho firiem sa vydalo cestou „lov zákazníkov nízkymi cenami“. Tak potom, bohužiaľ, vyzerá aj ich montáž a služby. My sa pravidelne stretáme s podobnými situáciami a aj so zákazníkmi, ktorí tento náš postreh potvrdzujú. Stala sa nám napríklad aj táto situácia:

 

 

,,Prišiel k nám zákazník až z Bratislavy, ktorý mal problém s plynom namontovaným do jeho BMW. Samozrejme, že predtým prešiel viacero servisov, ale až u nás sa podarilo problém nájsť a odstrániť. Kvôli nekvalitnej montáži plynu mu nakoniec odišla aj riadiaca jednotka, na čo sa už znechutený a sklamaný zákazník ani nešiel na pôvodné pracovisko obracať s reklamáciou, a nechal si zariadenie demontovať u nás. Pri demontáži a následnej montáži nášho zariadenia sme zistili, že montáž LPG naši „kolegovia“ urobili bez demontáže sacieho potrubia (teda narýchlo) a s vŕtačkou nie že navŕtali, ale pretlačili vrták do plastového sacieho potrubia (zrejme bol vrták tupý). To urobili takým spôsobom, že zo sacieho potrubia dokonca odpadli kusy! Hadice následne len vrazili a zaliali tekutým dvojkovom. Nechápali sme my, nechápal ani sám zákazník."

 

 

 

Aj takto chaoticky môže vyzerať neodborná montáž:

 

 

 

 

Všetko však ide dať do poriadku, ak máte skúsenosti!

 

 

 

 

Lacno a rýchlo teda ešte neznamená aj kvalitne a dobre. Skôr naopak.

 

 

 

1. Siahnuť po najlacnejšej ponuke LPG sa neopláca!

 

Firmy chcú zákazníkov nalákať cenami. Schválne ich stláčajú čo najviac nadol, zariadenia rýchlo namontujú, rýchlo vypýtajú od zákazníka peniaze a idú na ďalšie auto. Poldňová alebo jednodňová montáž nie je problém, otázna je ale jej kvalita. My tieto pracoviská nazývame „rýchlomontážne“. Nechceme a ani sa nebudeme uberať ich smerom. Viacerí z tých, ktorí také niečo robia, najímajú na montáže dokonca brigádnikov a náklady na montáž (prácu) tvoria možno 10% z našich nákladov – pretože my platíme automechanika s osvedčením technika LPG, ktorý preto, aby bolo všetko kvalitne namontované, strávi pri montáži dvakrát toľko času. I keď teda cena montáže bude u nás vyššia, z dôvodu časovej a finančnej náročnosti nám z nej plynie podstatne nižší zisk ako má naša konkurencia.

 

 

 

2. Pozor na "fušerov"

 

Nezodpovedné servisy kazia mená zodpovedných servisov, zbytočne otrávia a znechutia zákazníka, znižujú jeho dôveru. Nenechajte sa zlákať nízkou cenou, pretože za ňou nemusí stáť iba neodbornosť, ale aj nekvalitné, často staré diely z vrakovísk. Oprava takejto "fušerskej" montáže vám peniaze vezme dvakrát, nehovoriac o čase. Ako sme už spomenuli, naša firma All4car sa uberá iným smerom. Montáže chceme robiť poctivo a venovať im toľko času, koľko potrebujú.

 

 

3. Montáž nie je všetko, myslite aj na servis.

 

Vaša spokojnosť by nemala skončiť v okamihu, keď si poviete "mám to namontované rýchlo a lacno“. So všetkou vážnosťou treba povedať, že toto veru nestačí! Montážou LPG sa nič nekončí, VŠETKO SA IBA ZAČÍNA. LPG ste si predsa dali namontovať do auta nie preto, aby ste ho mali, ale preto, aby fungovalo. Na tento fakt príde časom každý zákazník. Tu sa začne ukazovať veľký omyl pri výbere dodávateľa LPG, ale to býva veľakrát neskoro. Neochota, neodbornosť, výhovorky, či nezdvihnutie telefónu pri reklamácií, to sú len príklady toho, že lacnejšie môže v mnohých prípadoch v skutočnosti znamenať drahšie, dokonca až veľmi draho. Záleží, či na to prídete pred alebo až po montáži plynového zariadenia.

 

 

 

My v All4car sme spokojní až vtedy, keď je spokojný aj náš zákazník. Montáž zariadenia LPG u nás síce trvá dlhšie, prevádzajú ju však skúsení automechanici so školeniami, skúškami a s osvedčením, ako sme už deklarovali vyššie. Garantujeme vám, že každý technik montáže LPG a CNG je automechanik a nie cukrár, krajčír či záhradník. Sú to automechanici a technici LPG, ktorí autá opravujú, servisujú a s LPG majú dlhoročné skúsenosti. Naša práca presvedčila aj niektoré firmy, vďaka čomu montujeme plyn už aj do niektorých nových vozidiel a to bez straty záruky! O tejto možnosti sa viac dočítate na podstránke Montáž LPG do nových áut bez straty záruky.

 

 

 

4. Pozor na zákony

 

Pozor by ste si mali dať aj na lákavé lacné ponuky zo zahraničia. U nás platí iná legislatíva prestavby a prihlásenia LPG zariadenia, takže spätná legalizácia vás môže nakoniec stáť podstatne viac, než prestavba v kvalitnom servise na Slovensku.

 

 

 

5. Podvodníci

 

Na Slovensku existujú aj také montážne pracoviská, ktoré vám do auta namontujú inú značku a výrobcu plynu než deklarujú v dokladoch o prihlásení. Problém však nastane pri technickej kontrole, emisnej kontrole, alebo pri poistnej udalosti – napríklad pri havárií vozidla. Pokojne sa potom môže stať i to, že škodu, ktorú zákazník zaviní, mu poisťovňa práve z dôvodu montáže iného splyňovača do auta z povinnej poistky nepreplatí. Zákazník bude nútený zaplatiť si škodu sám. U nás zákazníkov neklameme a všetky servisné úkony si môžu pozrieť vo svojej Elektronickej servisnej knižke, ktorú im vedieme zadarmo!

 

 

 

Zverte prestavbu na LPG do rúk spoľahlivého a overeného servisu. Sme tu pre vás, radi vám odpovieme na všetky vaše otázky a radi sa s vami stretneme aj osobne! 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?