Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Prestavba auta na Bioplyn

Všetko o technológií Bioplyn na Slovensku

 

 

Rozdiel medzi bioplynom a ostatnými plynnými alternatívnymi palivami je v tom, že bioplyn vzniká ako odpadový produkt pri biologickom rozklade. Skladá sa hlavne z metánu CH4 (50-70%) a oxidu uhličitého CO2

Zaujímavý sa pre vás stáva v momente, kedy máte prístup k tomuto odpadovému plynu a investujete do čističky, ktorá z plynu odstráni nežiadúce prímesy. Po prečistení na tento plyn môžete jazdiť rovnako ako na CNG, ale za omnoho nižšiu cenu.

 

Jazdiť na bioplyn je najšetrnejší spôsob jazdenia k prírode, pretože využívate metán, ktorý by sa inak dostal do atmosféry. Metán je omnoho silnejší "skleníkový" plyn ako CO2, ktorý vznikne jeho spaľovaním.

 

 

Je pre vás Bioplyn vhodný?

 

Bioplyn sa vám skutočne oplatí vtedy, ak máte v blízkosti bioplynovú stanicu, družstvo alebo skládku. Tieto zariadenia produkujú značné množstvá plynu a pri investovaní do čističky, môžu tento plyn predávať buď podnikom alebo jednotlivcom, ktorý potom môžu jazdiť podstatne lacnejšie. 

 

 

Ak ste vlastníkom bioplynovej stanice alebo skládky stačí, ak si vypočítate koľko plynu produkujete, koľko vás stoja palivá pre vašu techniku a koľko by vás stála prestavba na plyn. 

Sme plne ochotní vám s čímkoľvek pomôcť, stačí napísať

 

 

 

Cena prestavby + montáže

Cena závisí od použitej nádrže, či je to vozidlo do 3,5 t alebo nad 3,5 t, aký je typ pôvodného vstrekovania vo vozidle atď... Cena sa pohybuje minimálne od 8 800 - 12 000 eur bez DPH a maximálne od 15 900 - 19 900 eur za systém od Prinsu, ktorý je kvalitnejší.

Návratnosť týchto nákladov sa môže líšiť podľa toho koľko najazdíte, priemernej spotreby a štýlu jazdy.

 

Všetky papierovačky vybavíme v All4car za klienta my. Klient absolvuje iba okresný úrad dopravy a políciu kvôli osvedčeniu o evidencii vozidla. Cena za poplatky a kolky je okolo 400 eur.

 

 

 

Šetrenie

Tak, ako aj pri ostatných druhoch plynu, je šetrenie po prestavbe na bioplyn zaručené. Treba si však rozumne spočítať, koľko vás bude stať prestavba, prípadne zakúpenie čističky plynu a či ste schopní tento plyn buď prejazdiť alebo predať ďalej. Pokiaľ tento plyn vzniká ako odpadový produkt, návratnosť je veľmi rýchla.

 

 

Má tento plyn nejakú nevýhodu?

Bioplyn nie je masovo rozšírený tak ako LPG, takže pre bežného vodiča nie je ideálnou voľbou. Neexistuje oficiálna sieť staníc, kde by sa dal bioplyn tankovať. 

Ak nad týmto palivom aj tak uvažujete, nájdite si najbližšiu bioplynovú stanicu a spýtajte sa ich, či plyn predávajú.

 

 

 

 

 

Bioplyn montujeme aj v All4Car

 

Montáž bioplynu do auta sa v podstate nelýši od montáže auta na CNG. Montujeme splyňovače overených výrobcov a každú komplikovanejšiu montáž (do ťažkej techniky/ prac. strojov) vždy konzultujeme s výrobcom daného stroja a tiež s výrobcom splyňovača, aby sme vám zaistili čo najnižšiu cenu za čo najvyššiu kvalitu. Všetky vozidlá prestavané na CNG, môžu jazdiť na bioplyn, pretože po úprave sa jedná o totožnú zmes (metán). 

 

 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?