Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Čistenie a oprava LPG a benzínových vstrekovačov šetrí peniaze

 

LPG alebo benzínové vstrekovače nemusíte v prípade znečistenia či kazu hneď vyhodiť a kúpiť nové. V Autoklinike Bosch Car Service ponúkame vyčistenie alebo opravu starých vstrekovačov. Vďaka tomu môžete ušetriť 60% alebo až 90% nákladov z kúpy nových vstrekovačov. Vieme otestovať vstrekovače všetkých druhov - benzínové, LPG, piezoelektrické vstrekovače, vstrekovače pre FSI, TSI, DI a GDI motory s priamym vstrekom, čerpadlá či komponenty súvisiace so vstrekovaním. Ak k nám nemáte cestu, nevadí. Vstrekovače nám môžete zaslať poštou, my ich otestujeme, prípadne vyčistíme. Ak sa bude dať aj zrepasujeme. Následne vám „vynovené“ vstrekovače zašleme naspäť poštou. Prečo treba venovať vstrekovačom pozornosť? Čítajte ďalej, všetko si povieme.

 

 

 

Vstrekovače sa zašpinia samé - časom a používaním

 

Benzínové alebo plynové vstrekovače sa používaním znečistia. Je to fakt. Za poruchou nie vždy stojí chyba materiálu či nekvalitný plyn. Je to podobné ako s varnou kanvicou, ktorú tiež treba pravidelne čistiť od vodného kameňa. Na čistenie vstrekovačov ale zákazníci často zabúdajú. Zrejme i preto, že vstrekovače nevidia, a to čo nevidia, ich nenapadne skontrolovať.

 

 

 

Nefunkčný vstrekovač ovplyvní chod celého auta

Stalo sa to iným servisom, ale aj nám, že zákazník po čase používania LPG splyňovača prišiel s tým, že sa auto začalo viac kaziť. Pritom si zákazník neuvedomil, že aj klasické benzínové alebo dieselové autá sa občas kazia a hlavne, musia sa pravidelne servisovať. Pokiaľ zanedbávate vstrekovače, myslíme tým hlavne ich kontrolu v profesionálnom servise, údržbu, občasné vyčistenie a donastavenie, môže sa aj vám stať, že plyn nebude v aute fungovať tak ako potrebujete. Nie je to však vinou servisu, vstrekovač jednoducho potrebuje pravidelnú údržbu. Pokiaľ je znečistený alebo rozladený nevstrekuje LPG tak ako má a ovplyvňuje tým celý systém plynu v aute.

 

 

 

 

 

Vyčistením alebo opravou vstrekovačov ušetríte až 60% nákladov

 

Pokiaľ vstrekovače zanedbáte úplne, je lepšie kúpiť nové. O tomto však nerozhodujte sami, nechajte si poradiť od profesionálneho servisu. Chápeme, že je to ťažké, pretože niektoré servisy s potešením predávajú nové výrobky, ktoré im zarobia viac. My to v Autoklinike Bosch Car Service robíme inak:

  • Skontrolujeme stav vstrekovačov v aute, poprípade premeriame na stolici. Zhodnotíme, či je potrebná oprava, alebo len vyčistenie.
  • Naceníme klientovi opravu, ale aj kompletnú výmenu. Pokiaľ stačí vstrekovače naozaj len vyčistiť, snažíme sa zákazníkom ušetriť peniaze.
 

Ušetrené financie záležia od toho, do akej miery sú vstrekovače znehodnotené alebo pokazené. Minimálna miera sa však pohybuje od 60% do 90% nákladov za nové vstrekovače.

 

Prečo až toľko? Pretože kúpiť nové vstrekovače nestačí, treba ich odborne namontovať a niekedy aj nakalibrovať, čo si samozrejme vyžaduje ďalší čas a teda i peniaze.

 

 

 

Pozor, vstrekovače môže znečistiť aj nekvalitný plyn!

Bohužiaľ, je to tak. Vidíte v obchode pekný makový závin a po zakusnutí zistíte, že je v ňom maku za dve lyžičky. Vidíte lacnú cenu plynu alebo preplnenú čerpaciu stanicu a poviete si, že určite ponúka len kvalitný plyn. V poslednej dobe sa na nás obracajú zákazníci, ktorým práve nekvalitné LPG narobilo v aute neplechu a znečistilo vstrekovače. Človek sa učí celý život, nekvalitnej čerpacej stanici sa vyhnite oblúkom a nechajte si opraviť vstrekovače LPG u nás. Samozrejme, vieme, že v mnohých prípadoch sa tieto veci predpokladať a predpovedať nedajú ...

 

 

 

 

 

 

Vraj sa dajú vstrekovače vyčistiť aj doma

Doma spravíte všetko, otázne je ale v akej kvalite. Stretli sme sa so zákazníkmi, ktorí si práve domácim čistením zničili vo vstrekovačoch aj také komponenty, ktoré boli dovtedy funkčné. Zo šetrenia sa tak stal dvojnásobný náklad a strata času. Neodsudzujeme nikoho, kto chce šetriť a pustí sa do čistenia sám. Pred čistením si treba ale uvedomiť, či máte doma všetku špeciálnu techniku a čím budete vstrekovače čistiť. Mnohí motoristi používajú na čistenie acetón, pričom táto látka je tak agresívna, že dokáže zničiť aj veľmi odolné gumové časti. Vysvetlíme vám to všetko asi takto - predstavte si, že potrebujete z pokožky odstrániť nečistotu. Zvolíte jemnú handričku alebo oceľový kartáč?

 

My čistíme vstrekovače ako by boli naše vlastné

Vstrekovače sa u nás čistia špeciálnou kvapalinou na špeciálnom stroji, v špeciálnom kúpeli v špeciálnej čističke na špeciálnom režime čistenia. Presne tak, všetko je špeciálne. Používanie iných kvapalín nemusí mať správny účinok a použitie iných kvapalín môže poškodiť vstrekovače viac ako pôvodne boli. Ide o to, že kvapalina by mala odbúrať nečistoty, nánosy a agresívne látky a pritom nepoškodiť vstrekovače, hlavne ich gumové, kovové a elektrické časti. Taktiež musí byť pri čistení vstrekovačov dodržaný určitý technologický postup a vymenený filtrík v každom vstrekovači, ktorý sa musí demontovať už pred čistením. Po prečistení sa robí skúšobný test s porovnaním parametrov, čo je viac-menej nereálne urobiť bez špeciálneho zariadenia doma.

 

 

 

 

Čistíme všetky vstrekovače. Naozaj.

Na čistenie vstrekovačov používame profesionálne stroje, ktoré pravidelne dopĺňame, aby sme zvýšili kvalitu samotného čistenia ale aj služieb pre našich zákazníkov. Aj preto vám skontrolujeme, otestujeme, vyčistíme či opravíme všetky druhy vstrekovačov - benzínové, LPG, piezoelektrické, vstrekovače pre FSI, TSI, DI a GDI motory s priamym vstrekom. Vďaka novému prístroju na čistenie piezoelektrických vstrekovačov sme sa zaradili medzi jedny z mála servisov, ktoré majú v ponuke aj čistenie vstrekovačov tohto typu.

 

 

 

Dobré rady na záver

 

  • Tankujte na overenej pumpe a nie len tam, kde ponúkajú plyn najlacnejšie. Tankujte na pumpe viackrát, len tak budete mať možnosť overiť si, či je plyn kvalitný, a či ponúka rovnaký dojazd ako plyn konkurenčný. Po jednom natankovaní to nezistíte.
  • Ak sa vám niečo s autom nezdá, volajte do servisu. Mávnutie rukou nad problém vám môže vyrobiť servisné práce za zbytočne veľa peňazí a zdanlivá opatrnosť či zdráhanie sa ísť do kvalitného servisu vás naozaj môže vyjsť draho. V tomto prípade platí, že čím skôr prídete, tým menej škody si na aute narobíte.
 
  • Nepúšťajte sa do opráv a čistenia sami. Mnohokrát si vstrekovače síce vyčistíte, ale skrátite ich životnosť a funkčnosť.
  • Nezabúdajte na benzínové vstrekovače LPG v aute. Používajú sa síce menej, ale netreba ich zanedbávať - práve naopak. Zaobstarajte si špeciálne aditíva do benzínu pre plynové motory, ktoré vstrekovače prečistia a udržia v dobrej kondícií. Samozrejme, ako každý dobrý servis, aj my ich máme v ponuke a radi vám poradíme ktoré si vybrať :)

 

 

 

A ak sa vám čokoľvek s plynom nezdá, alebo si chcete byť 100%-ne istí, že je všetko v poriadku, zavolajte nám na 0905 847 829 alebo píšte na info@autoklinikaholcik.sk​. Radi vám poradíme!

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?