Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Meranie výkonu motora po montáži LPG a CNG - u nás Zadarmo!

V článkoch, v ktorých sa venujeme prestavbe auta na LPG alebo CNG sme viackrát spomínali zmenu výkonu motora. Pomerne veľa ľudí sa pri prestavbe obáva práve poklesu výkonu motora a aj preto je pre nich prestavba nezaujímavá. My však tvrdíme opak - dnes sú na trhu tak kvalitné splyňovače, že sa poklesu nemusíte báť, resp. ho pri bežnej jazde nespozorujete. Keď sa ku nim pridá špičková a kvalitná montáž, ktorú sa snažíme robiť, spokojnosť zákazníka je na svete.

 

 

Nechajte si zmerať výkon motora po montáži plynu

 

Montážou LPG do auta sa nič nekončí, práve naopak! To, či je montáž LPG spravená dobre, preverí až vaša jazda a spokojnosť s jazdou. Naším zlatým klincom v oblasti montáže a servisu LPG je test na výkonovej stolici a tlač protokolu o teste, ktorý je dôkazom našej veľkej vôle robiť prácu seriózne, kvalitne a doťahovať služby do maximálnej precíznosti.

 

    

 

 

 

Prečo o tejto službe hovoríme ako o zlatom klinci?

  • Pretože na Slovensku sme jednou z mála spoločností, ktoré sa môžu pred zákazníkom pochváliť tým, že vlastnia výkonovú stolicu. Toto zariadenie je nielen technickou špičkou, ale aj pomerne nákladnou investíciou.
  • Pretože motor je pri meraní na stolici vystavený hraničným hodnotám, takže pri benzíne aj pri plyne vieme porovnať nielen fungovanie, ale tiež výkon motora. Až samotný test ukáže výkon motora s namontovaným plynom v aute a vďaka protokolu máte ďalšiu istotu, že bola naša práca prevedená správne. Test nám napomáha odhaliť prípadné nedostatky a doladiť ich ešte pred odovzdaním vozidla zákazníkovi a jeho prvou jazdou na plyne!
  • Pretože tento test je bežne spoplatňovaný, no pre našich zákazníkov to neplatí. Pokiaľ si u nás dáte namontovať plyn, spravíme vám meranie na výkonovej stolici zadarmo, hneď po montáži LPG!

 

 

 

Za zmeranie výkonu motora sa u nás neplatí!

 

Ak si u nás necháte namontovať plyn do auta (alebo CNG), spravíme vám text výkonu zadarmo, teda bez ďalších poplatkov. Vozidlo sa najprv testuje na benzín a  bezprostredne potom na plyn. Vy tak máte dôkaz toho, že pokles výkonu  motora je adekvátny a nie je nadmerný. Taktiež uvidíte, že fungovanie plynového zariadenia je v poriadku aj pri vysokom zaťažení. Pokles výkonu motora musí byť nepatrný a v jazde vás nemôže obmedziť. Pri kvapalnom vstrekovaní je to dokonca opačne, to znamená, že výkon motora po montáži LPG ešte nepatrne stúpne. My máme tým pádom dôkaz poctivo prevedenej práce, vďaka ktorej od nás odchádza zákazník spokojný.

 

 

Čo keď výkon motora predsa len klesne a vy to tak nechcete nechať?

Mierny pokles výkonu  spravidla vieme na prianie zákazníka zdvihnúť. Metóda chiptuning, alebo takzvané chipovanie, slúži na zvyšovanie výkonu motorov a väčšinou sa dá využiť aj po zásahoch ako sú prestavba auta na plyn alebo na CNG. Vďaka testom na výkonovej stolici vieme presne určiť o koľko treba výkon dorovnať, v prípade náročného zákazníka niekedy aj zdvihnúť oproti pôvodnému. Keby sme výkonovú stolicu nemali, museli by sme chipovanie prevádzať prostredníctvom dlhších testov a overovaní, ktoré sa svojou nepresnosťou a zdĺhavosťou nedajú ani porovnať s metódou priameho merania na výkonovke.

 

Výkonovú stolicu máme pre osobné vozidlá, motocykle a tiež pre nákladné autá

Testovať je možné nielen osobné a nákladné autá, ale aj motocykle. Okrem zmerania výkonu vidíme na stolici aj iné parametre a merania, ktoré sú pre nás smerodajné k určeniu bezchybného fungovania plynového zariadenia. Služba je výnimočná i preto, lebo na Slovensku je výkonových stolíc pre  osobné autá  veľmi málo. Ak máme byť úprimní, nákladná výkonová stolica je na Slovensku skôr vzácnosťou, než opakujúcim sa javom.

 

 

 

 

 

Viac informácií o chipovaní a zvyšovavaní výkonu motora nájdete na webe  

 

 

 

 

Preverte si výkon svojho motora na našej výkonovej stolici

Ak máte doma auto, do ktorého bol plyn namontovaný dávnejšie, alebo ste motorista, ktorý chce v rámci zvedavosti otestovať svoje vozidlo, príďte k nám tiež. Otestovanie vozidla na výkonovej stolici stojí od 50 € do 90 € a je dostupné aj pre tých zákazníkov, ktorým sme plyn nemontovali my, prípadne pre zákazníkov, ktorí plyn v aute nemajú namontovaný vôbec. Službu je potrebné objednať telefonicky a vopred. Veľmi sa tešíme na vašu návštevu!

 

 

 

 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?