Montáž, servis a prestavba auta na plyn
All4car

Výhody jazdy na LPG

Prečo si nechať prestavať auto na plyn?

 

Rozhodujete sa pre prestavbu auta na LPG? Neviete, či do toho ísť a či sa vám to oplatí? Neviete, ktorý splyňovač je vhodný pre vaše auto? V All4Car poradíme všetkým, ktorí sa rozhodli jazdiť lacnejšie. Pripravili sme pre vás sériu článkov o tom, prečo a pre koho je plyn výhodný, ako si ho správne vybrať a na čo pri montáži nezabudnúť. Jazdenie na LPG je podstatne lacnejšie a ekologickejšie ako jazdenie na benzín. V dnešnej dobe všetci "otáčame v rukách každý cent" a preto je priam neuveriteľné, aký finančný obnos sa dá s LPG ušetriť. Až keď si to človek sám vyskúša, stane sa pre neho drahé vozenie šedou minulosťou a žalostne si iba povzdychne ako väčšina našich zákazníkov: "Tak toto som mal mať dávno!“

 

 

 

Začnime ale pekne po poriadku - prečo sa oplatí montáž LPG do auta?

 

 

 

1. Pretože jazdenie na plyn je lacnejšie.

 

Ceny pohonných látok - najmä benzínu a nafty, sa neustále menia. Raz divoko stúpajú, inokedy klesnú, no v porovnaní s plynom sú stále približne o 50 % drahšie. Vďaka tomu, že máte v aute duálne palivo - plyn aj benzín, predĺži sa aj dojazd vášho vozidla. Navyše si sami môžete vďaka vypínaču regulovať, kedy chcete jazdiť na plyn a kedy na benzín. Tankovať teda môžete ako na benzínových, tak i na plynových čerpacích staniciach.

 

Spotreba paliva pri jazde na plyn narastie zhruba o 5, 10, 15%, max však o 20%. Vykompenzujete ju tým, že tankujete výrazne lacnejšie palivo.  LPG má o 20% nižšiu energetickú hodnotu ako benzín a ak vám bude niekto tvrdiť, že nie, neverte mu.

 

Napriek tomuto faktu je finančná úspora obrovská. Činí zväčša 40% až 50% finančných nákladov na palivo.

 

 

 

Video: Ferrari 456 GTA V12 - na plyn!

 

 

 

2. Pretože investícia do prestavby sa vám vráti.

 

Možno vás od prestavby odrádza cena za splyňovač. V All4Car sa však cenami snažíme vyhovieť všetkým zákazníkom. Ponúkame preto až 6 splyňovačov rôznych značiek, z ktorých si vyberú nároční motoristi, aj tí, ktorým stačí overená klasika. Pri návratnosti financií si treba uvedomiť jeden fakt. Po namontovaní splyňovača už jazdíte lacnejšie, pretože jazdíte na plyn. Vďaka tomu, že netankujete drahšie palivo, šetríte.

 

 

 

 

3. Pretože motor pracuje tichšie a nemení výrazne svoj výkon.

 

Životnosť motora sa vďaka jazde na LPG predlžuje, pretože sa v motore neusádza karbón. Tým pádom sa jazda na plyn považuje za viac ekologickejšiu, nakoľko do ovzdušia uniká menej uhľovodíkov a škodlivín. Motor pracuje tichšie. Fámy o tom, že auto výrazne stráca svoj výkon nepovažujeme za pravdivé. Samozrejme, záleží od typu a veku vozidla. S modernými splyňovačmi, napríklad od značiek Prins či Vialle, však zmenu výkonu motora nespozorujete. Dokonca pri kvapalnom vstrekovaní vám výkon motora ešte nepatrne stúpne.

 

  Všetko vám vieme otestovať aj fyzicky na našej novej výkonovej stolici pred montážou a aj po montáži LPG. Dokonca je pri väčšine automobilov možnosť zvýšiť výkon motora (načipovať), takže nepatrný pokles výkonu nebude existovať, dokonca bude výkon o niečo vyšší. O niečo málo sa zníži tiež spotreba paliva. To všetko robíme aj s premeraním a s testom na výkonovej stolici.

 

 

 

 

 

4. Pretože prestavbou auta na LPG získate ďalšie výhody.

 

Určite si hovoríte: a aké? Veď za prestavbu musím zaplatiť! Áno, ale v našej firme All4Car je každý zákazník súčasťou vernostného systému, v ktorom šetrí. Pri platení servisu alebo náhradných dielov mu na jeho vernostný účet pripisujeme peniaze (percentá z platby), ktoré si pri ďalšej platbe nechá jednoducho odrátať. Zároveň mu zdarma vedieme elektronickú servisnú knižku. Je to jediná elektronická servisná knižka na Slovensku, na ktorú sa dostane aj sám zákazník, teda majiteľ vozidla a v ktorej bude mať prehľad o všetkých servisných úkonoch a dátumoch povinných kontrol či prehliadok, TK a aj EK.

 

 

 

 

Koľko ma bude stáť prestavba na LPG?
Pošlite nám parametre auta a my vám vypočítame cenu.
Novinky emailom

Chcete dostávať aktuálne informácie o plyne do auta?